Kadra – Niepubliczna Poradnia Psychologiczno -Pedagogiczna „Profilowa”
| Dr n. med. Dominik Skalski
Specjalizacja: neurologia dziecięca
| Dr n. med. Edyta Budzyńska
Specjalizacja: genetyka kliniczna, neurologia dziecięca, pediatria
| Lek. Agnieszka Ziemniarska
Specjalizacja: psychiatria dzieci i młodzieży
Lekarz, absolwentka Wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obecnie w trakcie 5. roku szkolenia specjalizacyjnego Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Swoją wiedzę regularnie poszerza uczestnicząc w kursach i szkoleniach oraz czytając bieżącą literaturę fachową. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w Oddziale Młodzieżowym CSK UM Łódź oraz w Oddziale Dziecięcym szpitala im. J.Babińskiego w Łodzi.
Ukończyła kurs Terapii Poznawczo-Behawioralnej dzieci i młodzieży.
Przyjmuje dzieci i młodzież do lat 18.
| lek. Waldemar Kryszkowski
Specjalizacja: psychiatria
absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Dyplom lekarza specjalisty z dziedziny psychiatrii uzyskał w 2014 roku. Od lat związany zawodowo ze szpitalem im.J.Babińskiego przy ul.Aleksandrowskiej w Łodzi. Aktywny uczestnik konferencji psychiatrycznych. Leczy i zapobiega nawrotom zaburzeń. Prywatnie tryskający humorem miłośnik ironii i sarkazmu:)
| lek. Paulina Szymańska
Specjalizacja: psychiatria dzieci i młodzieży, Międzynarodowy Certyfikowany Trener ADOS-2.
| mgr Julita Dawidowicz
Specjalizacja: neurologopedia, logopedia ogólna i logopedia medialna,
terapia ręki
mgr filologii angielskiej (spec. językoznawstwo, pedagogika), neurologopeda, logopeda ogólny oraz medialny, elektroradiolog, terapeutka ręki, wokalistka. Jako pracownik dydaktyczny prowadzi zajęcia oraz praktyki dla studentów kierunków „logopedia” oraz „logopedia z audiologią” na Uniwersytecie Łódzkim oraz w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Warszawie. Od lat pracuje jako neurologopeda na Oddziale Neurologii w WZZOZ Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi oraz w Klinice Neurologii Rozwojowej i Epileptologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Prywatnie dumna i kochająca mama dwóch synków oraz właścicielka hodowli yorków:)
|mgr Joanna Skorupińska
Specjalizacja: terapia miofunkcjonalna, pedagogika, neurologopedia, terapia ręki, logopedia
ogólna i medialna
mgr filologii polskiej (spec. pedagogika, językoznawstwo), pedagog, neurologopeda, logopeda ogólny i medialny, certyfikowany terapeuta ręki. Wieloletnie doświadczenie w terapii pacjentów z dysleksją. Praktyka w wielu placówkach oświatowych, głównie z dziećmi. Od wielu lat również aktywny nauczyciel, a także dyrektor szkoły podstawowej. Prywatnie mama córki i syna 🙂 .
| mgr Malwina Kuśmierczak
Specjalizacja: psychopedagogika, oligofrenopedagogika, neurologopedia, specjalista w zakresie terapii osób ze spektrum autyzmu
psychopedagog, pedagog opiekuńczo-wychowawczy, oligofrenopedagog, terapeuta EEG Biofeedback, logopeda i neurologopeda oraz nauczyciel dyplomowany, absolwentka studiów na kierunku „Edukacja, rewalidacja i wspomaganie osób z autyzmem i zespołem Aspergera”. Ponad 20-letni staż pracy w szkolnictwie specjalnym, dyrektor publicznej placówki oświatowej. Prowadzi również indywidualne zajęcia rewalidacyjne jako pedagog specjalny. Prywatnie kochająca żona i mama trojga dzieci 🙂
| mgr Krystyna Przybył
Specjalizacja: logopedia, surologopedia
pedagog, logopeda, surdologopeda z ponad 20-letnim doświadczeniem. Przeprowadza diagnozę i terapię dzieci i młodzieży z opóźnionym i zaburzonym rozwojem mowy, problemami w przetwarzaniu słuchowym oraz trudnościami w czytaniu i pisaniu. Pracuje w Zespole Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Jest providerem metody Neuroflow Aktywny Trening Słuchowy. Wykonuje specjalistyczną diagnozę korowego przetwarzania bodźców słuchowych, które są podstawą nauki mówienia, czytania i pisania. Wspiera terapię dzieci metodą Neuroflow ATS on – line. Wolny czas lubi spędzać z rodziną i psem. Interesuje się filmem i teatrem.
| mgr Magda Maria Janczewska
Specjalizacja: psychologia, logopedia, TUS, seksuologia
mgr psychologii oraz mgr logopedii z audiologią na Uniwersytecie Łódzkim. Absolwentka na kierunku seksuologia praktyczna, również certyfikowana terapeutka TUS (treningu umiejętności społecznych). Doświadczenie logopedyczne zdobywała m.in. na szpitalnym oddziale neurologicznym, w centrach medycznych i placówkach oświatowych. Jako psycholog pomaga głównie dzieciom i młodzieży w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii, a także w szkole podstawowej i przedszkolu. Do głównych zainteresowań Magdy należą: prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży oraz wspomaganie pacjentów dotkniętych chorobami i zaburzeniami na tle neurologicznym. W ramach relaksu eksperymentuje w kuchni podczas pieczenia ciast i babeczek:)
| mgr Agnieszka Kwiatkowska-Milbrandt
Specjalizacja: terapeuta TSR, TUS, oligofrenopedagog
Terapeutka Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, w trakcie szkolenia z psychoterapii w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.
| mgr Anna Różycka
Specjalizacja: położnictwo, laktacja
Położna, doradca laktacyjny – absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie oraz Centrum Nauki o Laktacji w Warszawie, nieustannie poszerzająca wiedzę na licznych kursach i szkoleniach. Od początku drogi zawodowej związana z Blokiem Porodowym, Oddziałem Położniczym oraz edukacją okołoporodową w Szkole Rodzenia. Z pasją, spokojem, radością i w zachwycie nad fenomenem kobiecego ciała wspierająca podopiecznych na początku drogi rodzicielskiej. Prywatnie mama przeuroczego nastolatka i niepoprawna optymistka.
| mgr Jakub Tracz
Specjalizacja: fizjoterapia, terapia manualna, PNF, KTO, kinesiotaping, terapia powięziowa
W zawodzie od 2003 roku. Specjalista fizjoterapii, terapeuta manualny, PNF, KTO, kinesiotaping, terapeuta powięziowy. Skutecznie łączy elementy chiropraktyki i technik osteopatycznych. Instruktor szkoleniowiec nordic walking, sędzia lekkoatletyczny, diagnosta FMS1, trener z zamiłowania i profesji. Obecnie rozpoczął kształcenie w koncepcji FRSc pinoterapią. Uprawiał judo, pływanie i kick boxing. Całe życie biega, ukończył ponad 30 maratonów oraz 5x bieg rzeźnika, 1x rzeźnika ultra, 3x zamieć 24h, łemkowynę 150 i wiele innych. Nie boi się krytyki.
| mgr Joanna Zadrożna
Specjalizacja: fizjoterapia
Specjalista fizjoterapii. Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi w 2008 roku oraz studia z zarządzania na SGH w Warszawie. W zawodzie fizjoterapeuty nieprzerwanie od 15 lat. Specjalizuje się w fizjoterapii neurologicznej głównie Pacjentów po udarach mózgu, ze stwardnieniem rozsianym, po wypadkach komunikacyjnych, urazach czterokończynowych, z przerwanym rdzeniem, etc.. Ukończyła kursy PNF – terapii nerwowo-mięśniowej, kurs Bobath dla osób dorosłych, kursy terapii mięśniowo – powięziowej, punktów spustowych. Uczestniczyła w szkoleniach z zakresu terapii manualnej wg met. Kaltenborna-Evjentha.
Prywatnie mama, z zamiłowania prowadzi duży sad owocowy.
| mgr Iwona Woźniak
Specjalizacja: integracja sensoryczna, pedagogika, fizjoprofilaktyka i korektywa
| mgr Magdalena Słowińska-Tomczyk
Specjalizacja: logopedia, neurologopedia, wokalistyka
Absolwentka logopedii z audiologią oraz neurologopedii na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, a także wokalistyki (specjalność wokalno-aktorska) w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Praktykę zawodową zdobywała m.in. w placówkach oświatowych z oddziałami integracyjnymi. Jako ekspert z zakresu emisji głosu specjalizuje się w pracy z Pacjentami z afonią, dysfonią, guzkami śpiewaczymi oraz z osobami chcącymi doskonalić umiejętności wokalne i dykcję. Posiada również bogate doświadczenie w prowadzeniu terapii osób z dyslalią, jąkaniem, afazją poudarową, autyzmem.
| mgr Katarzyna Pietraszek
Specjalizacja: neurologopedia, logopedia z emisją głosu, pedagogika, terapia ręki, protetyka słuchu
Jestem magistrem filologii polskiej (spec. pedagogika, językoznawstwo), neurologopedą, logopedą z emisją głosu, protetykiem słuchu, pedagogiem,terapeutką ręki, specjalistą zaburzeń komunikacji językowej.Jako neurologopeda i językoznawca specjalizuję się w diagnozowaniu i terapii zaburzeń mowy (korowych i podkorowych) u osób z różnymi problemami neurologicznymi oraz komunikacji językowej m.in. z opóźnionym rozwojem mowy małego dziecka (ORM), zaburzeniami mowy o typie afazji, dyzartrii, SLI, a także zaburzeniami płynności mowy (m. in. jąkanie). Prowadzę również terapię słuchową u Pacjentów z niedosłuchem i zdiagnozowanymi centralnymi zaburzeniami przetwarzania słuchowego (CAPD).
Prywatnie: pasjonatka długich górskich wypraw i miłośniczka gry w szachy.
| mgr Emilia Piotrowska
Specjalizacja: dietetyka, coaching żywieniowy, pedagogika
| mgr Renata Książek
Specjalizacja: fizjoterapia, integracja sensoryczna
Jestem wykwalifikowaną fizjoterapeutką z wieloletnim doświadczeniem w pracy zarówno z dziećmi z zaburzeniami i niepełnosprawnością, jak i z dorosłymi pacjentami. Od lat z pasją angażuję się we wspieranie rozwoju najmłodszych, pomagając im w osiągnięciu pełnego potencjału. Ukończyłam Uniwersytet Medyczny w Łodzi, gdzie zdobyłam solidne podstawy teoretyczne oraz praktyczne umiejętności, które następnie pogłębiałam w trakcie studiów doktoranckich. Posiadam szeroką wiedzę i umiejętności zdobyte podczas licznych kursów i szkoleń, w tym certyfikat Terapeuty Integracji Sensorycznej (SI). Moje podejście opiera się na indywidualnym dostosowaniu terapii do potrzeb każdego dziecka, co przynosi wymierne rezultaty i satysfakcję zarówno pacjentom, jak i ich rodzicom.W mojej pracy łączę doświadczenie, empatię i profesjonalizm, co sprawia, że pacjenci czują się bezpiecznie i komfortowo podczas sesji terapeutycznych. Zapraszam do współpracy rodziców, którzy pragną zapewnić swoim dzieciom najwyższej jakości opiekę fizjoterapeutyczną. Razem możemy osiągnąć lepsze rezultaty i poprawić jakość życia Twojego dziecka.
| mgr Marta Borettini
Specjalizacja: Integracja sensoryczna, terapia ręki, pedagogika
Mgr pedagogiki społecznej w zakresie pracy opiekuńczej i socjalno – wychowawczej, pedagog, terapeuta zajęciowy. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami starszymi i dziećmi. Certyfikowany terapeuta integracji sensorycznej, terapii bilateralnej, terapii ręki, wad postawy. Odbyła wiele szkoleń, ma duże doświadczenie w pracy w placówkach oświatowych w tym również jako nauczyciel dzieci neuroatypowych. Prywatnie uwielbia poznawać nowe miejsca i ludzi.
| mgr Renata Walczak
Specjalizacja: psycholog, pedagog
Mgr pedagogiki wieku dziecięcego na UŁ w Łodzi, mgr psychologii na SWPS w Warszawie, psychoterapeutka w trakcie całościowego, 4 letniego szkolenia w nurcie behawioralno-poznawczym przy USWPS w Warszawie. Od 2014 roku prowadzi praktykę psychologiczną w zakresie konsultacji indywidualnych ( młodzieży i dorosłych), orzecznictwa w obszarze medycyny pracy, psychologii transportu, pozwoleń na broń, uczestniczy w licznych szkoleniach, warsztatach, programach profilaktycznych zarówno jako prowadząca jak i słuchacz (doskonaląc swój warsztat pracy). Duży nacisk kładzie na rozwój osobisty, zwolenniczka stwierdzenia, że w każdym człowieku (zarówno tym małym, jak i tym trochę większym) drzemie ogromny potencjał, należy go tylko zauważyć, docenić, a czasami pomóc, by mógł pięknie się rozwijać. Prywatnie żona, mama dwóch dorosłych córek i suni –yorka. Zakochana w górach (jako świetnym resecie dla „głowy”), z marzeniem (w trakcie realizacji) zdobycia wszystkich 28 szczytów należących do Korony Gór Polski.
| mgr Sylwia Jaworska –Supeł
Specjalizacja: pedagog w zakresie oligofrenopedagogiki, rewalidacji, diagnozy i terapii pedagogicznej, psychotraumatolog. Diagnosta i specjalista ASD i FASD
Magister pedagogiki w zakresie rewalidacji, oligofrenopedagog, psychotraumatolog, diagnosta ASD przy użyciu narzędzia ADOS-2, diagnosta i specjalista FASD przy użyciu 4-cyfrowego Kwestionariusza Waszyngtońskiego, ADHD u dorosłych przy użyciu narzędzia DIVA-5, terapeuta ręki, TUS, trener Funkcji Poznawczych, Treningu Kontroli Złości, trener Rozwoju Inteligencji Emocjonalnej. Terapeutka dźwiękiem. W trakcie studiów z psychologii. Wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnościami i ich rodzinami. Kilkunastoletnie doświadczenie w pracy w szkole, a także poradniach psychologiczno – pedagogicznych i placówkach NZOZ jako diagnosta. Szczególnie zainteresowana zagadnieniem FASD. Wspiera rodziny adopcyjne dzieci z diagnozą FASD prowadząc konsultacje oraz szkoli nauczycieli pod kątem wsparcia dzieci w edukacji. Bliskie Jej sercu są kobiety z diagnozą ASD i ADHD.
Prywatnie żona, dumna mama córki i syna oraz właścicielka dwóch kotów i psa 😉
| mec. Ewa Wiktorowska-Piech
Specjalizacja: radca prawny
Radca prawny Ewa Wiktorowska – Piech z oceną bardzo dobrą i wyróżnieniem ukończyła w 2005 r. aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi, od 2005 roku wykonuje zawód radcy prawnego, specjalizując się w sprawach z zakresu odszkodowań gospodarczych, w sprawach rodzinnych oraz z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. W 2014 r. w Stowarzyszeniu Mediatorów „Pactus” ukończyła szkolenie w zakresie mediacji w sprawach karnych i cywilnych, uzyskując uprawnienia mediatora. W 2018 roku ukończyła szkolenie MBSR w Mindfulness Instytut Świadomego Życia „Here and Now” w Łodzi, w roku 2020 została absolwentką studiów podyplomowych na Uniwersytecie Łódzkim „Prawo rodzinne z elementami psychologii”, natomiast w roku 2023/2024 rozpoczęła studia podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim z zakresu prawa zamówień publicznych. W Centrum Profilowa dba o to, aby wszystkie działania odbywały się zgodnie z prawem, kładąc szczególny nacisk na poszanowanie praw Pacjenta.
|Aleksandra Piestrzeniewicz
kierownik rejestracji
| Anna Bednarczyk
Recepcjonistka
Absolwentka Studium Medycznego-Wydzialu Higieny. Pracowala w Terenowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.
| Yana Luhivska
Recepcjonistka
Ukończyła studia licencjackie (Chersoński Uniwersytet Państwowy, wydział kulturowo-muzyczny) na kierunku Sztuka Ludowa, specjalizacja: dyrygent chóru. Pracowała w domu kultury jako kierownik oddziału i lider zespołu wokalnego, a także w przedszkolu jako nauczyciel muzyki i rytmiki oraz na kilku stanowiskach administracyjnych.
| mgr inż. Piotr Morga
Specjalizacja: informatyk
Od wczesnych lat swojego życia pracuje w dziedzinie projektowania graficznego, projektowania stron internetowych i fotografii. Ukończył Politechnikę Łódzką na kierunku Inżynieria Środowiska. Nigdy nie zwalnia tempa. W pogoni za zdobywaniem nowych, bezcennych umiejętności, niedawno ukończył UX Design Institute – akredytowany przez Glasgow Caledonian University. Obecnie koncentruje się nad certyfikacją CampTIA Security +. Prywatnie Piotr jest ciepłą i rodzinną osobą. Wierzy w to, że rodzina jest wszystkim.