Mamy nadzieję, że przez wakacje wszyscy porządnie naładowali baterie i z nową energią wspólnie rozpoczniemy drogę do swojego lepszego życia:) Do zobaczenia!
Aktualności – Centrum „Profilowa”
Najnowsze Posty
Garść najnowszych informacji w zasięgu Twojej ręki
Wybiórczość Pokarmowa w Autyzmie
Wybiórczość Pokarmowa w Autyzmie: Wyzwania i...
Elektrostymulacja orofacjalna Lodz
Elektrostymulacja orofacjalna jest techniką terapeutyczną wykorzystywaną w leczeniu zaburzeń mowy i połykania. Polega na stosowaniu niewielkich impulsów elektrycznych na określone obszary mięśni twarzy i gardła, w celu poprawy funkcji neuromięśniowych.
Mózgowe porażenie dziecięce
Mózgowe porażenie dziecięce występuje w Polsce u około 2-2,5 na 1000 żywych urodzeń. Po raz pierwszy chorobę opisał Hipokrates w V wieku przed naszą erą, natomiast John William Little rozpoczął nad nią obszerne badania w XIX wieku (stąd inna nazwa choroby – choroba Little’a). Mózgowe porażenie dziecięce (MPD) nie jest swoistą chorobą, a zbiorem wielu zaburzeń, które powstają w wyniku uszkodzenia mózgu, najczęściej jeszcze w życiu płodowym lub w okresie okołoporodowym.
TURNUS NEUROLOGOPEDYCZNY
DLACZEGO TURNUS, A NIE ZWYKŁA TERAPIA? Częstotliwość...
’Równe szanse w dorastaniu – Witaj szkoło.’
Bierzemy udział w akcji 'Równe szanse w dorastaniu -...
Zespół PANS
Zespół PANS (ang. Pediatric Acute-onset Neuropsychiatric Syndrome) to zespół ostrych dziecięcych zaburzeń neuropsychiatrycznych. Jest to ciężka przypadłość występująca u najmłodszych w wyniku błędu ze strony układu immunologicznego, który, zamiast walczyć z infekcją, atakuje zdrowe tkanki, wpływając na funkcjonowanie układu nerwowego.
Elektromiografia
EMG (elektromiografia) to badanie elektrofizjologiczne pozwalające na ocenę funkcji mięśni oraz połączeń nerwowych. EMG stosuje się w diagnozowaniu chorób o podłożu neurologicznym, a także w zaburzeniach funkcjonowania układu mięśniowego.
Czym jest Ankyloglosja?
Wędzidełko języka to miękki, włóknisty twór pokryty błoną śluzową, który łączy w linii środkowej dolną powierzchnię języka z dnem jamy ustnej. Niedorozwój wędzidełka języka, czyli jego skrócenie, może znacznie ograniczać bądź wręcz uniemożliwiać ruchy języka, co może powodować negatywne konsekwencje.