+48 570 103 102

Kadra – Centrum „Profilowa”

highly_qualified_doctors_section
Dr n. med. Dominik Skalski_Centrum_Zaburzen_komunikacji_Profilowa

| Dr n. med. Dominik Skalski

Specjalizacja: neurologia dziecięca 

Lekarz w trakcie specjalizacji z neurologii dziecięcej. Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, na co dzień pracownik Kliniki Neurologii Rozwojowej i Epileptologii ICZMP, gdzie obronił pracę doktorską. Aktywnie uczestniczy w konferencjach neurologicznych podnosząc swoje kwalifikacje.
Prywatnie miłośnik kina, muzyki i popkultury.
Lek.med. Anna Linka_Centrum_Zaburzen_komunikacji_Profilowa

| lek.med. Anna Linka

Specjalizacja: neurologia

Jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z neurologii. Studiowałam na Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy na wydziale lekarskim. Od początku studiów w moim życiu była neurologia. Jest to dziedzina, która bardzo szybko się rozwija. Nowe możliwości leczenia chorób, które do niedawna nie były leczone, pozwalają na ciągłe poszerzanie swoich horyzontów. W mojej pracy najważniejszy jest kontakt z pacjentami i satysfakcja z tego, że mogę im pomóc. Swoje umiejętności zdobywałam w Klinice Neurologii USK nr 1 im Norberta Barlickiego w Łodzi oraz szpitalach miejskich i powiatowych. Ciągle podnoszę swoje kwalifikacje poprzez studiowanie literatury naukowej i uczestnictwo w konferencjach z dziedziny neurologii.

lek. Waldemar Kryszkowski_Profile_image

| lek.med. Waldemar Kryszkowski

Specjalizacja: psychiatria

absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Dyplom lekarza specjalisty z dziedziny psychiatrii uzyskał w 2014 roku. Od lat związany zawodowo ze szpitalem im.J.Babińskiego przy ul.Aleksandrowskiej w Łodzi.  Aktywny uczestnik konferencji psychiatrycznych. Leczy i zapobiega nawrotom zaburzeń. Prywatnie tryskający humorem miłośnik ironii i sarkazmu:)

dr n.med. Agata Dutkowska_Centrum_Zaburzen_komunikacji_Profilowa

| Dr n. med.  Agata Dutkowska

Specjalizacja: psychoterapia

Jestem psychoterapeutką w trakcie 4-letnich studiów z psychoterapii posiadających atest Sekcji Naukowej Psychoterapii oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego prowadzonych na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii. Studia przygotowują mnie do pracy w podejściu psychodynamicznym i w tej modalności prowadzę psychoterapię.

Zapraszam osoby doświadczające kryzysu, z trudnościami emocjonalnymi, wahaniami

nastroju, lękiem czy poczuciem braku satysfakcji w relacjach interpersonalnych.
Julita Dawidowicz_Profile_image_2_1

| mgr Julita Dawidowicz

Specjalizacja: neurologopedia, logopedia ogólna i logopedia medialna,
terapia ręki

mgr filologii angielskiej (spec. językoznawstwo, pedagogika), neurologopeda, logopeda ogólny oraz medialny, elektroradiolog, terapeutka ręki, wokalistka. Jako pracownik dydaktyczny prowadzi zajęcia oraz praktyki dla studentów kierunków „logopedia” oraz „logopedia z audiologią” na Uniwersytecie Łódzkim oraz w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Warszawie. Od lat pracuje jako neurologopeda na Oddziale Neurologii w WZZOZ Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi oraz w Klinice Neurologii Rozwojowej i Epileptologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Prywatnie dumna i kochająca mama dwóch synków oraz właścicielka hodowli yorków:)

Joanna_Skorupinska_Profile_image

| mgr Joanna Skorupińska

Specjalizacja: pedagogika, neurologopedia, terapia ręki, logopedia
ogólna i medialna

mgr filologii polskiej (spec. pedagogika, językoznawstwo), pedagog, neurologopeda, logopeda ogólny i medialny, certyfikowany terapeuta ręki. Wieloletnie doświadczenie w terapii pacjentów z dysleksją. Praktyka w wielu placówkach oświatowych, głównie z dziećmi. Od wielu lat również aktywny nauczyciel, a także dyrektor szkoły podstawowej. Prywatnie mama córki i syna 🙂 .

mgr Malwina Kusmierczak

| mgr Malwina Kuśmierczak

Specjalizacja: psychopedagogika, oligofrenopedagogika, neurologopedia

pedagog opiekuńczo-wychowawczy, psychopedagog, oligofrenopedagog, neurologopeda oraz nauczyciel dyplomowany i dyrektor przedszkola. Od ponad 20 lat związana z państwowymi placówkami specjalnymi. Na co dzień prowadzi indywidualne zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze z osobami głęboko wielorako niepełnosprawnymi. Posługuje się polskim językiem migowym. Prywatnie kochająca żona i mama trojga dzieci 🙂

Mgr Marta Szmelczyńska_Centrum_Zaburzen_komunikacji_Profilowa

| mgr Marta Szmelczyńska

Specjalizacja: neurologopedia, oligofrenopedagogika

Neurologopeda, logopeda ogólny z emisją głosu, oligofrenopedagog. Pasjonatka pracy terapeutycznej z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w obszarze nabywania lub poprawy umiejętności komunikacyjnych. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w przedszkolu specjalnym, w poradniach psychologiczno-pedagogicznych i w ZOLu. Obecnie pracuje w jednej z łódzkich szkół specjalnych jako nauczyciel – logopeda i w centrum medycznym jako neurologopeda. Prywatnie – mama nastoletniej córki.

Krystyna Przyby_Profile_image

| mgr Krystyna Przybył

Specjalizacja: logopedia, surologopedia

pedagog, logopeda, surdologopeda z ponad 20-letnim doświadczeniem. Przeprowadza diagnozę i terapię dzieci i młodzieży z opóźnionym i zaburzonym rozwojem mowy, problemami w przetwarzaniu słuchowym oraz trudnościami w czytaniu i pisaniu. Pracuje w Zespole Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Jest providerem metody Neuroflow Aktywny Trening Słuchowy. Wykonuje specjalistyczną diagnozę korowego przetwarzania bodźców słuchowych, które są podstawą nauki mówienia, czytania i pisania. Wspiera terapię dzieci metodą Neuroflow ATS on – line. Wolny czas lubi spędzać z rodziną i psem. Interesuje się filmem i teatrem.

Magda Maria Janszewska_Profile_image

| mgr Magda Maria Janczewska

Specjalizacja: psychologia, logopedia, TUS

mgr psychologii oraz mgr logopedii z audiologią na Uniwersytecie Łódzkim. W trakcie studiów na kierunku seksuologia praktyczna, również certyfikowana terapeutka TUS (treningu umiejętności społecznych). Doświadczenie logopedyczne zdobywała m.in. na szpitalnym oddziale neurologicznym, w centrach medycznych i placówkach oświatowych. Jako psycholog pomaga głównie dzieciom i młodzieży w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii, a także w szkole podstawowej i przedszkolu. Do głównych zainteresowań Magdy należą: prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży oraz wspomaganie pacjentów dotkniętych chorobami i zaburzeniami na tle neurologicznym. W ramach relaksu eksperymentuje w kuchni podczas pieczenia ciast i babeczek:)

mgr Agnieszka Kwiatkowska Milbrandt_2

| mgr Agnieszka Kwiatkowska-Milbrandt

Specjalizacja: psychoterapia, oligofrenopedagogika, TUS

Terapeutka Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, w trakcie szkolenia z psychoterapii i socjoterapii w ramach Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego. Pracuje z dorosłymi, którzy doświadczyli traumy szeroko rozumianej lub potrzebują wsparcia w zakresie utraty zdrowia lub życia osoby bliskiej. Prowadzi także terapię dla par i członków rodziny, ponieważ bardzo ważne jest wsparcie nie tylko dla tych, którzy nie wiedzą jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości, ale także dla ich najbliższych.  Jako oligofrenopedagog z certyfikatem terapii TUS pracuje z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami rozwojowymi, niedostosowaniem społecznym oraz spektrum autyzmu. Prywatnie mama dwóch córek, kochająca zwierzęta – w szczególności psy i koty.

mgr Anna Rozycka_

| mgr Anna Różycka

Specjalizacja: położnictwo, laktacja

Położna, doradca laktacyjny – absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie oraz Centrum Nauki o Laktacji w Warszawie, nieustannie poszerzająca wiedzę na licznych kursach i szkoleniach. Od początku drogi zawodowej związana z Blokiem Porodowym, Oddziałem Położniczym oraz edukacją okołoporodową w Szkole Rodzenia. Z pasją, spokojem, radością i w zachwycie nad fenomenem kobiecego ciała wspierająca podopiecznych na początku drogi rodzicielskiej. Prywatnie mama przeuroczego nastolatka i niepoprawna optymistka.

mgr Jakub Tkacz

| mgr Jakub Tracz

Specjalizacja: fizjoterapia, terapia manualna, PNF, KTO, kinesiotaping, terapia powięziowa

W zawodzie od 2003 roku. Specjalista fizjoterapii, terapeuta manualny, PNF, KTO, kinesiotaping, terapeuta powięziowy. Skutecznie łączy elementy chiropraktyki i technik osteopatycznych. Instruktor szkoleniowiec nordic walking, sędzia lekkoatletyczny, diagnosta FMS1, trener z zamiłowania i profesji. Obecnie rozpoczął kształcenie w koncepcji FRSc pinoterapią. Uprawiał judo, pływanie i kick boxing. Całe życie biega, ukończył ponad 30 maratonów oraz 5x bieg rzeźnika, 1x rzeźnika ultra, 3x zamieć 24h, łemkowynę 150 i wiele innych. Nie boi się krytyki. 

Mgr Joanna Zadrożna_Centrum_Zaburzen_komunikacji_Profilowa

| mgr Joanna Zadrożna

Specjalizacja: fizjoterapia 

Specjalista fizjoterapii. Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi w 2008 roku oraz studia z zarządzania na SGH w Warszawie. W zawodzie fizjoterapeuty nieprzerwanie od 15 lat. Specjalizuje się w fizjoterapii neurologicznej głównie Pacjentów po udarach mózgu, ze stwardnieniem rozsianym, po wypadkach komunikacyjnych, urazach czterokończynowych, z przerwanym rdzeniem, etc.. Ukończyła kursy PNF – terapii nerwowo-mięśniowej, kurs Bobath dla osób dorosłych, kursy terapii mięśniowo – powięziowej, punktów spustowych. Uczestniczyła w szkoleniach z zakresu terapii manualnej wg met. Kaltenborna-Evjentha.
Prywatnie mama, z zamiłowania prowadzi duży sad owocowy.

mgr inz Piotr Morga

| mgr Martyna Susek

Specjalizacja: masaż dźwiękiem, muzykoterapia

z zamiłowania i wykształcenia jest muzykiem, absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale instrumentalnym. Oprócz działalności artystycznej, z pasją rozwija swoje umiejętności z zakresu muzykoterapii i terapii dźwiękiem. Technik masażu dźwiękiem uczyła się od jednej z najlepszych specjalistek w kraju – dr n.med. Małgorzaty Kronenberger. Ukończyła również kurs muzykoterapii dogłębnej komórkowej w zakresie terapii kamertonami leczniczymi metodą dr B. Romanowskiej. Interesuje ją praca z dźwiękiem i jego terapeutycznymi właściwościami. Prowadzi sesje masażu dźwiękiem i relaksacji, wykorzystując instrumenty o różnych brzmieniach i funkcjach, takie jak misy dźwiękowe, gongi, kamertony. Powód jest prosty – ich brzmienie można nie tylko usłyszeć, ale i poczuć – realnie cieleśnie, bez metafor. Z racji wykształcenia jej instrumentarium zasila również altówka oraz okazjonalnie instrumenty klawiszowe.

Prywatnie miłośniczka jogi, wycieczek i spacerów ze swoim psem.

Mgr Iwona Wozniak_Centrum_Zaburzen_komunikacji_Profilowa

| mgr Iwona Woźniak

Specjalizacja: integracja sensoryczna, pedagogika, fizjoprofilaktyka i korektywa

Absolwentka pedagogiki w zakresie wychowania fizycznego i zdrowotnego na UŁ oraz fizjoprofilaktyki i korektywy na AWF w Warszawie. Od wielu lat aktywny nauczyciel wychowania fizycznego. 
Pod okiem najlepszych specjalistów z PSTIS zdobyła uprawnienia terapeuty i diagnosty integracji sensorycznej.
Kontakt z dziećmi to dla niej zarówno praca jak i pasja, więc łączy wszystkie zdobyte doświadczenia, aby jak najlepiej pracować z „małym człowiekiem”. Kreatywna i zaangażowana, otwarta i uśmiechnięta, łatwo nawiązuje relację z dzieckiem.
Wolny czas lubi spędzać z mężem i córką ,a umila go sobie kubkiem aromatycznej kawy i muzyką.
Magdalena Sowinska Tomczyk

| Magdalena Słowińska-Tomczyk

Specjalizacja: logopedia

Absolwentka dwóch kierunków studiów: logopedii z audiologią na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego oraz wokalistyki (specjalność wokalno-aktorska) w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. W trakcie studiów neurologopedycznych. Praktykę zawodową zdobywała m.in. w placówkach oświatowych z oddziałami integracyjnymi. Jako ekspert z zakresu emisji głosu  specjalizuje się w pracy z Pacjentami z afonią, dysfonią, guzkami śpiewaczymi oraz z osobami chcącymi doskonalić umiejętności wokalne i dykcję. Posiada również doświadczenie w prowadzeniu terapii osób z dyslalią, jąkaniem, afazją poudarową, autyzmem.

Prywatnie jest szczęśliwą żoną, która w wolnych chwilach uwielbia pływać i spędzać czas na świeżym powietrzu.
mgr Patrycja Sicinska_Centrum_Zaburzen_komunikacji_Profilowa

| mgr Patrycja Sicińska

Specjalizacja: fizjoterapia dziecięca, Ndt-Bobath, terapia ręki, terapia SI

Magister fizjoterapii, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Wydziału Wojskowo-Lekarskiego. Oligofrenopedagog, a także certyfikowany terapeuta metody Ndt-Bobath, Integracji Sensorycznej oraz terapii ręki. Ukończyła kurs terapii mięśniowo – powięziowej, kurs terapii manualnej FDM wg Typaldosa oraz kursy z wad postawy. Specjalizuje się w terapii dzieci i młodzieży. W życiu prywatnym miłośniczka zwierząt i właścicielka dwóch kochających psiaków.

mgr Monika Puchalska_Centrum_Zaburzen_komunikacji_Profilowa

| mgr Monika Puchalska​

Specjalizacja: oligofrenopedagog, terapeuta pedagogiczny, trener umiejętności społecznych, terapeuta ręki

Oligofrenopedagog, terapeuta pedagogiczny, trener umiejętności społecznych, terapeuta ręki. Nauczyciel dyplomowany z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą, akademicki wykładowca kształcący nauczycieli na studiach podyplomowych na Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi, były trener nauki czytania Akademii Nauki w Pabianicach. Pasjonatka leśnych spacerów i jazdy na rowerze.
mgr Paulina Pawlowska_Zaburzen_komunikacji_Profilowa_neurologopedia_lodz

| mgr Paulina Pawłowska

Specjalizacja: logopedia, neurologopedia

Logopeda, neurologopeda, mgr Paulina Pawłowska. Wyksztalcenie zdobyła na Uniwersytecie Łódzkim. Absolwentka kierunków logopedia z audiologią (studia licencjackie), logopedia (studia magisterskie) oraz neurologopedia (studia
podyplomowe). Pracę terapeutyczną łączy z pracą naukową – jest doktorantką kształcącą się Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych UŁ w dyscyplinie językoznawstwo. Doświadczenie terapeutyczne zdobywała m.in. w poradni pedagogiczno-psychologicznej,
podczas pracy w przedszkolu oraz w trakcie wolontariatów (np. w Łódzkim Towarzystwie Alzheimerowskim i Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnym). Stale rozwija swój warsztat pracy, uczestnicząc w szkoleniach (m.in. w zakresie logorytmiki, terapii ręki, mioterapii), warsztatach oraz konferencjach naukowych. Fanka włoskiej muzyki i wycieczek krajoznawczych, miłośniczka renowacji mebli 😉

Anna_Bednarczyk_Centrum_Profilowa

| Anna Bednarczyk

Recepcjonistka

Absolwentka Studium Medycznego-Wydzialu Higieny. Pracowala w Terenowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.Obecnie emerytka.Prywatnie mama dwóch córek i babcia trojga wnucząt. Lubi gotować i piec ciasta oraz robić na drutach i szydelkować, jak ma czas…

mgr inz Piotr Morga

| mgr inż. Piotr Morga

Specjalizacja: informatyk

Od wczesnych lat swojego życia pracuje w dziedzinie projektowania graficznego, projektowania stron internetowych i fotografii. Ukończył Politechnikę Łódzką na kierunku Inżynieria Środowiska. Nigdy nie zwalnia tempa. W pogoni za zdobywaniem nowych, bezcennych umiejętności, niedawno ukończył UX Design Institute – akredytowany przez Glasgow Caledonian University. Obecnie koncentruje się nad certyfikacją CampTIA Security +. Prywatnie Piotr jest ciepłą i rodzinną osobą. Wierzy w to, że rodzina jest wszystkim.