+48 570 103 102

Kadra – Centrum „Profilowa”

highly_qualified_doctors_section
Dr n. med. Dominik Skalski_Centrum_Zaburzen_komunikacji_Profilowa

| Dr n. med. Dominik Skalski

Specjalizacja: neurologia dziecięca 

Lekarz w trakcie specjalizacji z neurologii dziecięcej. Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, na co dzień pracownik Kliniki Neurologii Rozwojowej i Epileptologii ICZMP, gdzie obronił pracę doktorską. Aktywnie uczestniczy w konferencjach neurologicznych podnosząc swoje kwalifikacje.
Prywatnie miłośnik kina, muzyki i popkultury.
Lek. Anna Linka_Centrum_Zaburzen_komunikacji_Profilowa

| lek. Anna Linka

Specjalizacja: neurologia

Jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z neurologii. Studiowałam na Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy na wydziale lekarskim. Od początku studiów w moim życiu była neurologia. Jest to dziedzina, która bardzo szybko się rozwija. Nowe możliwości leczenia chorób, które do niedawna nie były leczone, pozwalają na ciągłe poszerzanie swoich horyzontów. W mojej pracy najważniejszy jest kontakt z pacjentami i satysfakcja z tego, że mogę im pomóc. Swoje umiejętności zdobywałam w Klinice Neurologii USK nr 1 im Norberta Barlickiego w Łodzi oraz szpitalach miejskich i powiatowych. Ciągle podnoszę swoje kwalifikacje poprzez studiowanie literatury naukowej i uczestnictwo w konferencjach z dziedziny neurologii.

lek. Waldemar Kryszkowski__Centrum_Zaburzen_komunikacji_Profilowa

| lek. Waldemar Kryszkowski

Specjalizacja: psychiatria

absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Dyplom lekarza specjalisty z dziedziny psychiatrii uzyskał w 2014 roku. Od lat związany zawodowo ze szpitalem im.J.Babińskiego przy ul.Aleksandrowskiej w Łodzi.  Aktywny uczestnik konferencji psychiatrycznych. Leczy i zapobiega nawrotom zaburzeń. Prywatnie tryskający humorem miłośnik ironii i sarkazmu:)

lek. Paulina Szymańska-_Centrum_Zaburzen_komunikacji_Profilowa

| lek. Paulina Szymańska

Specjalizacja: psychiatria dzieci i młodzieży, Międzynarodowy Certyfikowany Trener ADOS-2.

Jestem specjalistą psychiatrii dzieci i młodzieży, a także Międzynarodowym Certyfikowanym Trenerem ADOS-2. Na co dzień diagnozuję i leczę dzieci oraz młodzież o nietypowym lub zaburzonym rozwoju. Główny obszar moich zainteresowań zawodowych i naukowych to zaburzenia ze spektrum autyzmu. Dodatkowo pomagam dzieciom, młodzieży oraz ich opiekunom pokonywać trudności związane z seksualnością w okresie dojrzewania. Diagnozuję, wspieram i edukuję osoby LGBT+. Prowadzę szkolenia dla specjalistów pracujących z osobami ze spektrum autyzmu oraz szkolenia dotyczące rozwoju psychoseksualnego.
Julita Dawidowicz_Profile_image_2_1

| mgr Julita Dawidowicz

Specjalizacja: neurologopedia, logopedia ogólna i logopedia medialna,
terapia ręki

mgr filologii angielskiej (spec. językoznawstwo, pedagogika), neurologopeda, logopeda ogólny oraz medialny, elektroradiolog, terapeutka ręki, wokalistka. Jako pracownik dydaktyczny prowadzi zajęcia oraz praktyki dla studentów kierunków „logopedia” oraz „logopedia z audiologią” na Uniwersytecie Łódzkim oraz w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Warszawie. Od lat pracuje jako neurologopeda na Oddziale Neurologii w WZZOZ Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi oraz w Klinice Neurologii Rozwojowej i Epileptologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Prywatnie dumna i kochająca mama dwóch synków oraz właścicielka hodowli yorków:)

Joanna_Skorupinska_Profile_image

| mgr Joanna Skorupińska

Specjalizacja: pedagogika, neurologopedia, terapia ręki, logopedia
ogólna i medialna

mgr filologii polskiej (spec. pedagogika, językoznawstwo), pedagog, neurologopeda, logopeda ogólny i medialny, certyfikowany terapeuta ręki. Wieloletnie doświadczenie w terapii pacjentów z dysleksją. Praktyka w wielu placówkach oświatowych, głównie z dziećmi. Od wielu lat również aktywny nauczyciel, a także dyrektor szkoły podstawowej. Prywatnie mama córki i syna 🙂 .

Maliwina Kusmierczak__Centrum_Zaburzen_komunikacji_Profilowa

| mgr Malwina Kuśmierczak

Specjalizacja: psychopedagogika, oligofrenopedagogika, neurologopedia, specjalista w zakresie terapii osób ze spektrum autyzmu

psychopedagog, pedagog opiekuńczo-wychowawczy, oligofrenopedagog, terapeuta EEG Biofeedback, logopeda i neurologopeda oraz nauczyciel dyplomowany, w trakcie studiów na kierunku „edukacja, rewalidacja i wspomaganie osób z autyzmem i zespołem Aspergera”. Ponad 20-letni staż pracy w szkolnictwie specjalnym, dyrektor publicznej placówki oświatowej. Prowadzi również indywidualne zajęcia rewalidacyjne jako pedagog specjalny. Prywatnie kochająca żona i mama trojga dzieci:)

Krystyna Przyby_Profile_image

| mgr Krystyna Przybył

Specjalizacja: logopedia, surologopedia

pedagog, logopeda, surdologopeda z ponad 20-letnim doświadczeniem. Przeprowadza diagnozę i terapię dzieci i młodzieży z opóźnionym i zaburzonym rozwojem mowy, problemami w przetwarzaniu słuchowym oraz trudnościami w czytaniu i pisaniu. Pracuje w Zespole Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Jest providerem metody Neuroflow Aktywny Trening Słuchowy. Wykonuje specjalistyczną diagnozę korowego przetwarzania bodźców słuchowych, które są podstawą nauki mówienia, czytania i pisania. Wspiera terapię dzieci metodą Neuroflow ATS on – line. Wolny czas lubi spędzać z rodziną i psem. Interesuje się filmem i teatrem.

Magda Maria Janszewska_Profile_image

| mgr Magda Maria Janczewska

Specjalizacja: psychologia, logopedia, TUS

mgr psychologii oraz mgr logopedii z audiologią na Uniwersytecie Łódzkim. W trakcie studiów na kierunku seksuologia praktyczna, również certyfikowana terapeutka TUS (treningu umiejętności społecznych). Doświadczenie logopedyczne zdobywała m.in. na szpitalnym oddziale neurologicznym, w centrach medycznych i placówkach oświatowych. Jako psycholog pomaga głównie dzieciom i młodzieży w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii, a także w szkole podstawowej i przedszkolu. Do głównych zainteresowań Magdy należą: prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży oraz wspomaganie pacjentów dotkniętych chorobami i zaburzeniami na tle neurologicznym. W ramach relaksu eksperymentuje w kuchni podczas pieczenia ciast i babeczek:)

mgr Agnieszka Kwiatkowska Milbrandt_2

| mgr Agnieszka Kwiatkowska-Milbrandt

Specjalizacja: terapeuta TSR, TUS, oligofrenopedagog

Terapeutka Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, w trakcie szkolenia z psychoterapii w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi

Jako oligofrenopedagog z certyfikatem terapii TUS pracuje z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami rozwojowymi, niedostosowaniem społecznym oraz spektrum autyzmu. Prywatnie mama dwóch córek, kochająca zwierzęta – w szczególności psy i koty.
mgr Anna Rozycka_

| mgr Anna Różycka

Specjalizacja: położnictwo, laktacja

Położna, doradca laktacyjny – absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie oraz Centrum Nauki o Laktacji w Warszawie, nieustannie poszerzająca wiedzę na licznych kursach i szkoleniach. Od początku drogi zawodowej związana z Blokiem Porodowym, Oddziałem Położniczym oraz edukacją okołoporodową w Szkole Rodzenia. Z pasją, spokojem, radością i w zachwycie nad fenomenem kobiecego ciała wspierająca podopiecznych na początku drogi rodzicielskiej. Prywatnie mama przeuroczego nastolatka i niepoprawna optymistka.

mgr Jakub Tkacz

| mgr Jakub Tracz

Specjalizacja: fizjoterapia, terapia manualna, PNF, KTO, kinesiotaping, terapia powięziowa

W zawodzie od 2003 roku. Specjalista fizjoterapii, terapeuta manualny, PNF, KTO, kinesiotaping, terapeuta powięziowy. Skutecznie łączy elementy chiropraktyki i technik osteopatycznych. Instruktor szkoleniowiec nordic walking, sędzia lekkoatletyczny, diagnosta FMS1, trener z zamiłowania i profesji. Obecnie rozpoczął kształcenie w koncepcji FRSc pinoterapią. Uprawiał judo, pływanie i kick boxing. Całe życie biega, ukończył ponad 30 maratonów oraz 5x bieg rzeźnika, 1x rzeźnika ultra, 3x zamieć 24h, łemkowynę 150 i wiele innych. Nie boi się krytyki. 

Mgr Joanna Zadrożna_Centrum_Zaburzen_komunikacji_Profilowa

| mgr Joanna Zadrożna

Specjalizacja: fizjoterapia 

Specjalista fizjoterapii. Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi w 2008 roku oraz studia z zarządzania na SGH w Warszawie. W zawodzie fizjoterapeuty nieprzerwanie od 15 lat. Specjalizuje się w fizjoterapii neurologicznej głównie Pacjentów po udarach mózgu, ze stwardnieniem rozsianym, po wypadkach komunikacyjnych, urazach czterokończynowych, z przerwanym rdzeniem, etc.. Ukończyła kursy PNF – terapii nerwowo-mięśniowej, kurs Bobath dla osób dorosłych, kursy terapii mięśniowo – powięziowej, punktów spustowych. Uczestniczyła w szkoleniach z zakresu terapii manualnej wg met. Kaltenborna-Evjentha.
Prywatnie mama, z zamiłowania prowadzi duży sad owocowy.

mgr inz Piotr Morga

| mgr Martyna Susek

Specjalizacja: masaż dźwiękiem, muzykoterapia

z zamiłowania i wykształcenia jest muzykiem, absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale instrumentalnym. Oprócz działalności artystycznej, z pasją rozwija swoje umiejętności z zakresu muzykoterapii i terapii dźwiękiem. Technik masażu dźwiękiem uczyła się od jednej z najlepszych specjalistek w kraju – dr n.med. Małgorzaty Kronenberger. Ukończyła również kurs muzykoterapii dogłębnej komórkowej w zakresie terapii kamertonami leczniczymi metodą dr B. Romanowskiej. Interesuje ją praca z dźwiękiem i jego terapeutycznymi właściwościami. Prowadzi sesje masażu dźwiękiem i relaksacji, wykorzystując instrumenty o różnych brzmieniach i funkcjach, takie jak misy dźwiękowe, gongi, kamertony. Powód jest prosty – ich brzmienie można nie tylko usłyszeć, ale i poczuć – realnie cieleśnie, bez metafor. Z racji wykształcenia jej instrumentarium zasila również altówka oraz okazjonalnie instrumenty klawiszowe.

Prywatnie miłośniczka jogi, wycieczek i spacerów ze swoim psem.

Mgr Iwona Wozniak_Centrum_Zaburzen_komunikacji_Profilowa

| mgr Iwona Woźniak

Specjalizacja: integracja sensoryczna, pedagogika, fizjoprofilaktyka i korektywa

Absolwentka pedagogiki w zakresie wychowania fizycznego i zdrowotnego na UŁ oraz fizjoprofilaktyki i korektywy na AWF w Warszawie. Od wielu lat aktywny nauczyciel wychowania fizycznego. 
Pod okiem najlepszych specjalistów z PSTIS zdobyła uprawnienia terapeuty i diagnosty integracji sensorycznej.
Kontakt z dziećmi to dla niej zarówno praca jak i pasja, więc łączy wszystkie zdobyte doświadczenia, aby jak najlepiej pracować z „małym człowiekiem”. Kreatywna i zaangażowana, otwarta i uśmiechnięta, łatwo nawiązuje relację z dzieckiem.
Wolny czas lubi spędzać z mężem i córką ,a umila go sobie kubkiem aromatycznej kawy i muzyką.
Magdalena Sowinska Tomczyk

| Magdalena Słowińska-Tomczyk

Specjalizacja: logopedia

Absolwentka dwóch kierunków studiów: logopedii z audiologią na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego oraz wokalistyki (specjalność wokalno-aktorska) w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. W trakcie studiów neurologopedycznych. Praktykę zawodową zdobywała m.in. w placówkach oświatowych z oddziałami integracyjnymi. Jako ekspert z zakresu emisji głosu  specjalizuje się w pracy z Pacjentami z afonią, dysfonią, guzkami śpiewaczymi oraz z osobami chcącymi doskonalić umiejętności wokalne i dykcję. Posiada również doświadczenie w prowadzeniu terapii osób z dyslalią, jąkaniem, afazją poudarową, autyzmem.

Prywatnie jest szczęśliwą żoną, która w wolnych chwilach uwielbia pływać i spędzać czas na świeżym powietrzu.
mgr Patrycja Sicinska_Centrum_Zaburzen_komunikacji_Profilowa

| mgr Patrycja Sicińska

Specjalizacja: fizjoterapia dziecięca, Ndt-Bobath, terapia ręki, terapia SI

Magister fizjoterapii, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Wydziału Wojskowo-Lekarskiego. Oligofrenopedagog, a także certyfikowany terapeuta metody Ndt-Bobath, Integracji Sensorycznej oraz terapii ręki. Ukończyła kurs terapii mięśniowo – powięziowej, kurs terapii manualnej FDM wg Typaldosa oraz kursy z wad postawy. Specjalizuje się w terapii dzieci i młodzieży. W życiu prywatnym miłośniczka zwierząt i właścicielka dwóch kochających psiaków.

mgr Katarzyna Pietraszek_Centrum_Zaburzen_komunikacji_Profilowa

| mgr Katarzyna Pietraszek

Specjalizacja: neurologopedia, logopedia z emisją głosu, pedagogika, terapia ręki, protetyka słuchu

Jestem magistrem filologii polskiej (spec. pedagogika, językoznawstwo), neurologopedą, logopedą z emisją głosu, protetykiem słuchu, pedagogiem,terapeutką ręki, specjalistą zaburzeń komunikacji językowej.Jako neurologopeda i językoznawca specjalizuję się w diagnozowaniu i terapii zaburzeń mowy (korowych i podkorowych) u osób z różnymi problemami neurologicznymi oraz komunikacji językowej m.in. z opóźnionym rozwojem mowy małego dziecka (ORM), zaburzeniami mowy o typie afazji, dyzartrii, SLI, a także zaburzeniami płynności mowy (m. in. jąkanie).  Prowadzę również terapię słuchową u Pacjentów z niedosłuchem i zdiagnozowanymi centralnymi zaburzeniami przetwarzania słuchowego (CAPD).

Prywatnie: pasjonatka długich górskich wypraw i miłośniczka gry w szachy.

Ewa Wiktorowska-PiechEwa Wiktorowska-Piech_Centrum_Zaburzen_komunikacji_Profilowa

| mec. Ewa Wiktorowska-Piech

Specjalizacja: radca prawny 

Radca prawny Ewa Wiktorowska – Piech z oceną bardzo dobrą i wyróżnieniem ukończyła w 2005 r. aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi, od 2005 roku wykonuje zawód radcy prawnego, specjalizując się w sprawach z zakresu odszkodowań gospodarczych, w sprawach rodzinnych oraz z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. W 2014 r. w Stowarzyszeniu Mediatorów „Pactus” ukończyła szkolenie w zakresie mediacji w sprawach karnych i cywilnych, uzyskując uprawnienia mediatora. W 2018 roku ukończyła szkolenie MBSR w Mindfulness Instytut Świadomego Życia „Here and Now” w Łodzi,  w roku 2020 została absolwentką studiów podyplomowych na Uniwersytecie Łódzkim „Prawo rodzinne z elementami psychologii”, natomiast w roku 2023/2024 rozpoczęła studia podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim z zakresu prawa zamówień publicznych. W Centrum Profilowa dba o to, aby wszystkie działania odbywały się zgodnie z prawem, kładąc szczególny nacisk na poszanowanie praw Pacjenta.

Anna_Bednarczyk_Centrum_Profilowa

| Anna Bednarczyk

Recepcjonistka

Absolwentka Studium Medycznego-Wydzialu Higieny. Pracowala w Terenowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.Obecnie emerytka.Prywatnie mama dwóch córek i babcia trojga wnucząt. Lubi gotować i piec ciasta oraz robić na drutach i szydelkować, jak ma czas…

mgr inz Piotr Morga

| mgr inż. Piotr Morga

Specjalizacja: informatyk

Od wczesnych lat swojego życia pracuje w dziedzinie projektowania graficznego, projektowania stron internetowych i fotografii. Ukończył Politechnikę Łódzką na kierunku Inżynieria Środowiska. Nigdy nie zwalnia tempa. W pogoni za zdobywaniem nowych, bezcennych umiejętności, niedawno ukończył UX Design Institute – akredytowany przez Glasgow Caledonian University. Obecnie koncentruje się nad certyfikacją CampTIA Security +. Prywatnie Piotr jest ciepłą i rodzinną osobą. Wierzy w to, że rodzina jest wszystkim.