+48 570 103 102

Aktualności – Centrum „Profilowa”

Recent_Posts_header

Najnowsze Posty

Garść najnowszych informacji w zasięgu Twojej ręki

Mgr Martyna Susek

Mgr Martyna Susek

absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale instrumentalnym. Z pasją rozwija swoje umiejętności z zakresu muzykoterapii i terapii dźwiękiem.

czytaj dalej
Magdalena Słowińska-Tomczyk

Magdalena Słowińska-Tomczyk

Absolwentka dwóch kierunków studiów: logopedii z audiologią na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego oraz wokalistyki (specjalność wokalno-aktorska) w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi.

czytaj dalej
mgr inż. Piotr Morga

mgr inż. Piotr Morga

Od wczesnych lat swojego życia pracuje w dziedzinie projektowania graficznego, projektowania stron internetowych i fotografii. Ukończył Politechnikę Łódzką na kierunku Inżynieria Środowiska. Nigdy nie zwalnia tempa.

czytaj dalej
Zespół PANS

Zespół PANS

Zespół PANS (ang. Pediatric Acute-onset Neuropsychiatric Syndrome) to zespół ostrych dziecięcych zaburzeń neuropsychiatrycznych. Jest to ciężka przypadłość występująca u najmłodszych w wyniku błędu ze strony układu immunologicznego, który, zamiast walczyć z infekcją, atakuje zdrowe tkanki, wpływając na funkcjonowanie układu nerwowego.

czytaj dalej
Elektromiografia

Elektromiografia

EMG (elektromiografia) to badanie elektrofizjologiczne pozwalające na ocenę funkcji mięśni oraz połączeń nerwowych. EMG stosuje się w diagnozowaniu chorób o podłożu neurologicznym, a także w zaburzeniach funkcjonowania układu mięśniowego.

czytaj dalej
Czym jest Ankyloglosja?

Czym jest Ankyloglosja?

Wędzidełko języka to miękki, włóknisty twór pokryty błoną śluzową, który łączy w linii środkowej dolną powierzchnię języka z dnem jamy ustnej. Niedorozwój wędzidełka języka, czyli jego skrócenie, może znacznie ograniczać bądź wręcz uniemożliwiać ruchy języka, co może powodować negatywne konsekwencje.

czytaj dalej